معرفی دانشکده

دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، در سال ۱۳۷۲ تاسیس شده و از مهر ماه ۱۳۸۹ به دو دانشکده علوم پایه و علوم زیستی تفکیک گردیده است. به علت کمبود کلاس آموزشی از بهمن ماه ۱۳۹۰ رشته های ریاضی، فیزیک و آمار به پردیس دانشگاهی حکیمیه منتقل شده است.

رشته های دایر در این دانشکده عبارتند از:

۱- مقطع دکتری تخصصی: رشته زمین شناسی ( پنج گرایش)؛ ژئوفیزیک ( یک گرایش )؛ ریاضی (یک گرایش)

۲- مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته: رشته های زمین شناسی (هشت گرایش)؛ ژئوفیزیک (دو گرایش)؛ فیزیک (دو گرایش)؛ آمار؛ ریاضی.

۳- مقطع کارشناسی: رشته های زمین شناسی، فیزیک و ریاضی.

دکتر احمد مجد، شادروان دکتر سیروس زرعیان، شادروان دکتر ابراهیم امین سبحانی و دکتر بهرام عکاشه روسای قبلی این دانشکده بوده اند و هم اکنون دکتر محسن پورکرمانی مسئولیت دانشکده علوم پایه را بر عهده دارند.

اعضای هیئت علمی این دانشکده در حال حاضر، ۵۸ نفر می باشند که از این تعداد، ۱۸ نفر مربوط به گروه زمین شناسی، ۴ نفر گروه ژئوفیزیک، ۱۴ نفر گروه فیزیک، ۵ نفر گروه آمار و ۱۵ نفر مربوط به گروه ریاضی می باشند.

کارکنان و کارشناسان دانشکده با احتساب مسئولین و رؤسای ادارات در مجموع به تعداد ۳۴ نفر می باشند. از فعالیت های پژوهشی دانشکده می توان به تألیف و ترجمه کتب تخصصی، ارائه مقالات و انتشار مجلات علمی و نیز اجرای طرح های پژوهشی، بستر سازی مناسب جهت عقد قرارداد و تفاهم نامه با سازمانها و ادارات دولتی و.......... اشاره نمود.

از امکانات دانشکدۀ علوم پایه می توان موارد زیر را نام برد: سایت اینترنت، کتابخانه، ۱۹ کلاس درس، اتاق دفاعیه، سالن کنفرانس، کارگاه تهیه مقاطع نازک، آزمایشگاه ۶ مورد، نمازخانه، بوفه، انتشارات.

در حال حاضر آزمایشگاه های فیزیک و شیمی در دانشکدۀ شیمی و آزمایشگاه های زمین شناسی و ژئوفیزیک در آزمایشگاه مینا سرویس دهی می شوند.

 

آخرین اخبار

اطلاعیه انضباطی- نیمسال اول ۹۷-۹۶

۰۹ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۶
اطلاعیه انضباطی- نیمسال اول ۹۷-۹۶ به شرح زیر است:

ممنوعیت به همراه داشتن موبایل و ساعت هوشمند در امتحانات

۰۹ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۶
ممنوعیت به همراه داشتن موبایل و ساعت هوشمند در امتحانات به شرح زیر است:

کارت ورود به جلسه امتحان

۰۹ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۵
دانشجویانیکه فرم ارزشیابی اساتید را در پورتال خود کمیل نکنند قادر به صدور کارت ورود به جلسه امتحان و مشاهده نمرات خود در بخش اعتراض به...

همایش جستاری در برنامه درسی و فرهنگ

۱۸ آذر ۱۳۹۶ | ۰۷:۴۴
تغییر تاریخ برگزاری همایش جستاری در برنامه درسی و فرهنگ

پوستر دومین کنفرانس ملی "فرهنگ سازمانی با رویکرد اخلاق حرفه ای"

۱۱ آذر ۱۳۹۶ | ۰۷:۴۲
پوستر دومین کنفرانس ملی "فرهنگ سازمانی با رویکرد اخلاق حرفه ای" به شرح زیر است: