معرفی دانشکده

دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، در سال ۱۳۷۲ تاسیس شده و از مهر ماه ۱۳۸۹ به دو دانشکده علوم پایه و علوم زیستی تفکیک گردیده است. به علت کمبود کلاس آموزشی از بهمن ماه ۱۳۹۰ رشته های ریاضی، فیزیک و آمار به پردیس دانشگاهی حکیمیه منتقل شده است.

رشته های دایر در این دانشکده عبارتند از:

۱- مقطع دکتری تخصصی: رشته زمین شناسی ( پنج گرایش)؛ ژئوفیزیک ( یک گرایش )؛ ریاضی (یک گرایش)

۲- مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته: رشته های زمین شناسی (هشت گرایش)؛ ژئوفیزیک (دو گرایش)؛ فیزیک (دو گرایش)؛ آمار؛ ریاضی.

۳- مقطع کارشناسی: رشته های زمین شناسی، فیزیک و ریاضی.

دکتر احمد مجد، شادروان دکتر سیروس زرعیان، شادروان دکتر ابراهیم امین سبحانی و دکتر بهرام عکاشه روسای قبلی این دانشکده بوده اند و هم اکنون دکتر محسن پورکرمانی مسئولیت دانشکده علوم پایه را بر عهده دارند.

اعضای هیئت علمی این دانشکده در حال حاضر، ۵۸ نفر می باشند که از این تعداد، ۱۸ نفر مربوط به گروه زمین شناسی، ۴ نفر گروه ژئوفیزیک، ۱۴ نفر گروه فیزیک، ۵ نفر گروه آمار و ۱۵ نفر مربوط به گروه ریاضی می باشند.

کارکنان و کارشناسان دانشکده با احتساب مسئولین و رؤسای ادارات در مجموع به تعداد ۳۴ نفر می باشند. از فعالیت های پژوهشی دانشکده می توان به تألیف و ترجمه کتب تخصصی، ارائه مقالات و انتشار مجلات علمی و نیز اجرای طرح های پژوهشی، بستر سازی مناسب جهت عقد قرارداد و تفاهم نامه با سازمانها و ادارات دولتی و.......... اشاره نمود.

از امکانات دانشکدۀ علوم پایه می توان موارد زیر را نام برد: سایت اینترنت، کتابخانه، ۱۹ کلاس درس، اتاق دفاعیه، سالن کنفرانس، کارگاه تهیه مقاطع نازک، آزمایشگاه ۶ مورد، نمازخانه، بوفه، انتشارات.

در حال حاضر آزمایشگاه های فیزیک و شیمی در دانشکدۀ شیمی و آزمایشگاه های زمین شناسی و ژئوفیزیک در آزمایشگاه مینا سرویس دهی می شوند.

 

آخرین اخبار

قابل توجه دانشجویان

۰۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۳
مهلت ثبت نمره درس پروژه برای دانشجویانیکه درس پروژه را در نیمسال دوم 95-94 و یا تابستان 95-94 انتخاب کرده اند ، به پایان رسیده است و...

(( اطلاعیه مهم ))

۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۰
بدین وسیله به اطلاع کلیه دانشجویان عزیز می رساند که زمانبندی ثبت نام نیمسال دوم 96-95 از روز پنج شنبه مورخ 07/11/95 لغایت 10/11/95 از ساعت 16 بعداز...

جدول تغییرات برنامه برگزاری امتحانات پایان نیمسال اول 96

۲۸ دی ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۷
جدول تغییرات برنامه برگزاری امتحانات پایان نیمسال اول 96 به شرح زیر است:

پایان مدت زمان مجاز ثبت نمره دروس پروژه و ...

۲۵ دی ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۷
آئین نامه آموزشی ( پروژه ، کاراموزی، کارورزی ، تمرین دبیری ، عملیات صحرایی) به شرح زیر است :

حتما خوانده شود

۱۸ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۶
از کلیه دانشجویان تقاضا می شود کارت ورود به جلسه را در هر جلسه همراه خود بیاورند و ...