معرفی دانشکده

دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، در سال ۱۳۷۲ تاسیس شده و از مهر ماه ۱۳۸۹ به دو دانشکده علوم پایه و علوم زیستی تفکیک گردیده است. به علت کمبود کلاس آموزشی از بهمن ماه ۱۳۹۰ رشته های ریاضی، فیزیک و آمار به پردیس دانشگاهی حکیمیه منتقل شده است.

رشته های دایر در این دانشکده عبارتند از:

۱- مقطع دکتری تخصصی: رشته زمین شناسی ( پنج گرایش)؛ ژئوفیزیک ( یک گرایش )؛ ریاضی (یک گرایش)

۲- مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته: رشته های زمین شناسی (هشت گرایش)؛ ژئوفیزیک (دو گرایش)؛ فیزیک (دو گرایش)؛ آمار؛ ریاضی.

۳- مقطع کارشناسی: رشته های زمین شناسی، فیزیک و ریاضی.

دکتر احمد مجد، شادروان دکتر سیروس زرعیان، شادروان دکتر ابراهیم امین سبحانی و دکتر بهرام عکاشه روسای قبلی این دانشکده بوده اند و هم اکنون دکتر محسن پورکرمانی مسئولیت دانشکده علوم پایه را بر عهده دارند.

اعضای هیئت علمی این دانشکده در حال حاضر، ۵۸ نفر می باشند که از این تعداد، ۱۸ نفر مربوط به گروه زمین شناسی، ۴ نفر گروه ژئوفیزیک، ۱۴ نفر گروه فیزیک، ۵ نفر گروه آمار و ۱۵ نفر مربوط به گروه ریاضی می باشند.

کارکنان و کارشناسان دانشکده با احتساب مسئولین و رؤسای ادارات در مجموع به تعداد ۳۴ نفر می باشند. از فعالیت های پژوهشی دانشکده می توان به تألیف و ترجمه کتب تخصصی، ارائه مقالات و انتشار مجلات علمی و نیز اجرای طرح های پژوهشی، بستر سازی مناسب جهت عقد قرارداد و تفاهم نامه با سازمانها و ادارات دولتی و.......... اشاره نمود.

از امکانات دانشکدۀ علوم پایه می توان موارد زیر را نام برد: سایت اینترنت، کتابخانه، ۱۹ کلاس درس، اتاق دفاعیه، سالن کنفرانس، کارگاه تهیه مقاطع نازک، آزمایشگاه ۶ مورد، نمازخانه، بوفه، انتشارات.

در حال حاضر آزمایشگاه های فیزیک و شیمی در دانشکدۀ شیمی و آزمایشگاه های زمین شناسی و ژئوفیزیک در آزمایشگاه مینا سرویس دهی می شوند.

 

آخرین اخبار

سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین در تاریخ 1 تا 3 اسفند

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۴
سی و پنجمین گردهمایی ملی علوم زمین در تاریخ 1 تا 3 اسفند و دعوت در مراسم افتتاحیه در 95/12/1 در سالن کنفرانس شهید بهشتی از 30: 8 الی 00 :12

کارگاه آموزشی تهیه طرح تجاری 1B P و امکان سنجی ایده های استارتاپی

۱۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۱
کارگاه آموزشی تهیه طرح تجاری 1B P و امکان سنجی ایده های استارتاپی به شرح زیر است:

کارگاه آموزش پروپوزال نویسی و پایان نامه

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۱
کارگاه آموزش پروپوزال نویسی و پایان نامه به شرح زیر است:

قطع برنامه ثبت نام برای دانشجویان ورودی جدید تا 95/11/17

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۷
با سلام حسب اعلام مدیریت محترم انفورماتیک سیستم ثبت نام ورودیهای جدید در وب تا فردا قطع می باشد لذا با عنایت به لزوم تکمیل مراحله 10 گانه...

اطلاعیه مهم

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۴
دانشجویان گرامی ضمن عرض پوزش از مشکلاتی که در روند ثبت نام پیش آمده بدینوسیله به اطلاع می رساند ...